Rekonstrukce rodinného domu v památkové zóně – před rekonstrukcí
Rekonstrukce rodinného domu v památkové zóně – architektonické pohledy
Rekonstrukce rodinného domu v památkové zóně – po rekonstrukci

Rekonstrukce rodinného domu v památkové zóně

Kompletní stavební úpravy viladomu z roku 1931 v Městské památkové zóně města Roudnice nad Labem. Rozšířená projektová dokumentace pro stavební řízení a realizaci. Projektová dokumentace a vyřízení dotace z programu Zelená úsporám. Autorský dozor stavby.

Dřevostavba rodinného domu v CHKO Kokořínsko – konstrukce stěn
Dřevostavba rodinného domu v CHKO Kokořínsko – konstrukce krovu
Dřevostavba rodinného domu v CHKO Kokořínsko – před dokončením

Dřevostavba rodinného domu v CHKO Kokořínsko

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu v obci Střemy na Mělnicku. Dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí stěn Diffuwall. Dřevěná sloupková konstrukce vyplněná minerální vatou. Projektová dokumentace pro stavební povolení dle požadavků CHKO Kokořínsko.

Vizualizace a pohledy na projektovaný dům
Pohled z ulice
Boční pohled

Novostavba moderního nízkoenergetického dvojdomu

Novostavba nízkoenergetického rodinného dvojdomu v obci Kojetice v severních Čechách. Cílem bylo vytvořit klidné bydlení na okraji obce v těsném sousedství volné přírody. Dům poskytuje dostatek soukromí a současně komfortu při užívání. Velký důraz byl kladen na ekonomickou efektivitu výstavby projektovaného rodinného domu a na jeho nízkou energetickou náročnost. Stavební parcela je svažitá, umístění domu poskytuje jeho obyvatelům výjimečný výhled do krajiny. Objekt sestává ze dvou objemových prvků, z obytné části zastřešené sedlovou střechou a z technické části s dvojgaráží, zastřešené plochou střechou.

Autor architektonické studie: CS Architects

Příklad digitalizovaného domu v České Lípě
Náhled části dokumentace digitalizovaného domu v Liberci
Příklad digitalizovaného domu v Jablonci nad Nisou

Digitalizace současného stavu a průkaz ENB

Digitalizace (pasportizace) panelových bytových domů v Severních Čechách, pro budoucí potřeby elektronického projektu (stavební úpravy objektu, dotace, efektivní správa nemovitosti a podobně). Dále zpracování průkazů energetické náročnosti vyplývající ze zákona 406/2000 Sb. (změna 318/2012 Sb.).

Pohled od zahrady na rekonstruovaný dům
Čelní pohled na rekonstruovaný dům
Stavební úpravy administrativního objektu sběrny papíru

Stavební úpravy domu + dotace Zelená úsporám

Kompletní rekonstrukce rodinného domu z přelomu 18. a 19. století se smíšeným zdivem. Většina konstrukcí zcela nově provedena, připojení na inženýrské sítě. Rozšířená dokumentace pro stavební povolení a realizaci. Inženýring – vyřízení stavebního povolení. Rovněž projektová dokumentace a vyřízení dotace z programu Zelená úsporám.

Stavební úpravy administrativního objektu

Rekonstrukce části provozního objektu administrativní budovy v areálu bývalého vesnického statku, který nyní slouží jako technický průmyslový objekt. Vybudování nových kancelářských prostor. Projektová dokumentace pro stavební povolení.

Tradiční dřevostavba dvoupodlažního domu
Tradiční dřevostavba – uliční pohled
Tradiční dřevostavba – boční pohled

Tradiční dřevostavba rodinného domu

Novostavba nízkoenergetického rodinného domu v obci Machnin v Libereckém kraji. Dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí stěn. Sloupková konstrukce z dřevěných hranolů KVH, vyplněná minerální vatou s vodorovným dřevěným obkladem fasády. Dům je tradičního vzhledu a plně koresponduje s rázem místního prostředí. Projektová dokumentace pro stavební povolení.

reference

projekty staveb